Wędkarstwo

Zalew w Klimkówka to nie tylko miejsce wypoczynku na plaży. Znajdziemy tu ciche i spokojne łowiska. Czyli dzieci na plażę, a my po cichutku na ryby.

wędkarstwo

Wybierając się tutaj z zamiarem wędkowania, należy pamiętać o kilku kwestiach formalnoprawnych. I tak osoby nieposiadające opłaty na wody Okręgu PZW Nowy Sącz powinny wykupić zezwolenie okresowe. Mogą to zrobić w Gorlicach przy ulicy Krzywej 9, telefon – 692 102 255, w sklepie wędkarskim Łowiec lub w Uściu Gorlickim w sklepie spożywczym przed rondem, telefon 505 082 065. Poza godzinami otwarcia powyższych punktów opłaty można dokonać na poczcie lub przelewem przez internet, a zezwolenie wydrukować ze strony internetowej www.pzw.gorlice.pl w zakładce “opłaty” – tam można znaleźć też bardziej szczegółowe informacje dotyczące łowiska.

Warto przy tym pamiętać, iż pomimo że Klimkówka jest zaliczana do wód nizinnych, to tak jak w całym okręgu Nowy Sącz obowiązuje jedna opłata – za wody górskie. – Tych, którzy chcą wędkować z łodzi, obowiązuje dopłata do zezwolenia, której również możemy dokonać w taki sam sposób.

Okoń to powszechna zdobycz